Kısaca Bilgi

yörüngemsi

yörüngemsi
1

Kimya : Atom çekirdeği çevresinde bir elektronun bulunma olasılığının dağılımını veren ve nicem kuramına göre hesaplanan matematiksel izlev.

2

Kimya : 1.Merkez etrafındaki hareketle ilgili. 2.Kuantum mekaniğinde, atomda elektronun bulunma ihtimalinin olduğu, belirli enerjisi olan hacimsel bölge.

Kaynak : YasinKa.Net/yörüngemsi

atom nedir belirli ne demek bölge nedir bulunma tanımı dağılım anlamı elektron ne demek enerji nedir etraf tanımı göre anlamı hacim ne demek hareket nedir ilgi isminin anlamı ilgili tanımı izlev anlamı kuram ne demek matematik nedir matematiksel tanımı mekanik anlamı melez yörüngemsi nice ne demek nicem nedir olan tanımı olasılık anlamı t- yörüngemsi ne demek vere nedir veren tanımı yörünge anlamı

yörüngemsi ne demek, yörüngemsi nedir sorularına karşılık, 10 harfli yörüngemsi sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca yörüngemsi teknik teriminin Kimya kategorisindeki anlamına ve yörüngemsi ile ilgili toplam 27 sözcük, birleşik kelime, teknik terim, atasözü, isim, deyim ve/veya kelime anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.