Kısaca Bilgi

yörünge

yörünge
1

Coğrafya : Bir gezegenin bağlı olduğu dizgenin özeği olan yıldız çevresindeki devinimi sırasında izlediği yol. bk. tutulum çemberi.

2

Fizik : Devinen bir nesnenin izlediği yol ya da çizgi.

3

Kimya : Bohr Kuramına göre atom çekirdeği çevresinde elektronların yer alabileceği erke düzeyleri ya da erke kabuklarına verilen ad.

4

Kimya : Bohr kuramına göre atom çekirdeği çevresinde elektronların yer alabileceği enerji düzeylerine ya da kabuklarına verilen ad.

5

Televizyon : İletişim uydularının dünya çevresini dolanırken izledikleri yol.

6

Teknoloji : 2,3- orbit

7

Teknoloji : genel uygulayım: Yürüyen bir noktanın izlediği, çizdiği yol. 2. fizik: Bir öğeciğin çekirdeği çevresinde dolanan eksiciklerin çizdikleri vol.

8

Teknoloji : gökbilim, coğrafya: Bir gökcisminin devinim sonucunda çizdiği yol.

9

Ad, Gök Bilimi : Bir gök cisminin hareketi süresince izlediği yol, mahrek.

10

Ad, Matematik : Hareketli bir noktanın izlediği veya çizdiği yol, mahrek.

Kaynak : YasinKa.Net/yörünge

atom tanımı atom çekirdeği anlamı bağlı ne demek cisim nedir coğrafya tanımı devinim anlamı dizge ne demek dönü yörünge etkileşimi dünya nedir düzey anlamı eksi tanımı elektron anlamı enerji ne demek erke ne demek fizik nedir genel tanımı gezegen anlamı gökbilim ne demek göre nedir hareket tanımı kabuk anlamı kuram ne demek mahrek nedir nesne tanımı nokta anlamı olan ne demek orbit nedir sıra tanımı sırasında anlamı sonuç nedir süre ne demek süresince nedir tutu tanımı tutulum anlamı tutulum çemberi uydu ne demek uygulayım nedir veri tanımı veya anlamı yıldız ne demek yörüngeç nedir yörüngemsi tanımı yörüngesel devinim yörüngesine oturmak yürü anlamı

yörünge ne demek, yörünge nedir sorularına karşılık, 7 harfli yörünge sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca yörünge teknik teriminin Matematik, Kimya, Gök Bilimi, Coğrafya, Fizik, Televizyon, Teknoloji kategorilerindeki anlamlarına ve yörünge ile ilgili toplam 45 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.