Kısaca Bilgi

verim

verim
1

Coğrafya : Uluslararası birimle "hektar başına kental" olarak tarladan elde edilen ürün.

2

Eğitim : Bir öğretim etkinliği sonunda öğrencilerin başarı durumlarına göre elde edilen sonuç.

3

Fizik : Enke dönüştüren işlergelerde, erke çıktısının girdiye oranı. (Verim 1'den büyük olamaz.)

4

Kimya : Birim ham özdek başına elde edilen ürünün % olarak gösterilmesi.

5

Kimya : Elde edilen ürün miktarının teorik olarak elde edilebilecek en yüksek ürün miktarına oranı.

6

Su Ürünleri : Birim zamanda birim alandan elde edilebilecek ürün miktarı.

7

Ticaret : Giderlerin tümü çıkarıldıktan sonra sağlanan para.

8

Ticaret : Tecim belgiti indiriminden sonraki katkısız kalıntı. 3. Bir işlemden elde olunan sonuç.

9

Teknoloji : işleyim: a. Çalıştırılan, işletilen ya da bakılan her şeyin verdiği sonuç, bu sonucun niceliği, b. Bir makine ya da insanın ürettiği iş.

10

Teknoloji : genel uygulayım: Elde edilen işle, bu işi bitirmek için tüketilen erke arasındaki oran.

11

Ad : Çalıştırılan, işletilen, bakılan bir şeyin verdiği sonuç veya bu sonucun niceliği, mahsul, randıman: İşçilerin verimi. Makinenin verimi. Ağacın verimi.

12

Ad : Ortaya çıkan, istenilen, beklenilen sonuç, semere

13

Gramer : İyi dilek.

14

Türkçe, Özel Ad, Kişi Adı, Erkek : Ortaya çıkan, beklenilen, istenilen sonuç.

Kaynak : YasinKa.Net/verim

ağaç ne demek alan nedir artan verim nedir bakı tanımı başarı anlamı bekle ne demek belgit nedir birim isminin anlamı bitirmek tanımı büyük anlamı değerlemede verim değeri yöntemi dilek tanımı dönüş ne demek durum nedir elde tanımı erke anlamı erkesel verim anlamı etkin ne demek genel nedir gider tanımı girdi anlamı göre ne demek hektar nedir ısıl verim tanımı için anlamı insan ne demek işçi nedir işle tanımı işlem anlamı işletme anamalı verim gücü işleyim ne demek işleysel verim nedir kalıntı tanımı katkı anlamı katkılı verim ne demek katkısız nedir kental tanımı mahsul anlamı makine ne demek miktar nedir nice tanımı olamaz anlamı olarak ne demek oran ne demek ortay nedir para tanımı pay belgitlerinin verim katsayısı randıman anlamı semere ne demek sonra nedir sonraki tanımı sonuç nedir sonunda anlamı tarla ne demek tecim isminin anlamı teorik nedir termal verim tanımı tümü anlamı uluslararası ne demek uygulayım nedir verim düşürmek tanımı verim gücü anlamı verim oram ne demek verim oranı nedir verimay tanımı verimcek anlamı verimcil olmak ne demek verimi arttırma verimi düşürme nedir verimkâr tanımı verimleme anlamı verimli ne demek verimli emek nedir verimli kum tanımı verimlilik anlamı verimsiz ne demek verimsiz değerler verimsiz emek nedir verimsizleşme tanımı verimsizleşmek anlamı verimsizleştirme verimsizleştirmek verimsizlik ne demek veya nedir yüksek tanımı yüzde verim anlamı zaman tanımı

verim ne demek, verim nedir sorularına karşılık, Türkçe kökenli 5 harfli verim sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca erkek ismi olarak kullanılan verim isminin anlamına ve verim teknik teriminin Kimya, Coğrafya, Fizik, Ticaret, Eğitim, Teknoloji, Gramer, Su Ürünleri kategorilerindeki anlamlarına ve verim ile ilgili toplam 88 sözcük, teknik terim, birleşik kelime, isim, atasözü, deyim ve/veya kelime anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.