Kısaca Bilgi

tuluk

tuluk
1

Zanaat : Su taşıma aracı. (Yukarıbozkaya *Kadirli -Adana)

2

Zanaat : Yağ yapmak amacıyla içine yoğurt saklanan patiska torba. (Yayla, inönü -Eskişehir) 2. Yayık. (Yeşilköy *Gelendost -Isparta) [tulum (I)] : (Zeyve *Söğüt -Bilecik)

3

Ad, Halk Dili : Tulum

4

Gramer : 1.Pekmez, peynir, yağ vb. şeyler koymaya yarayan ya da yayık olarak kullanılan deri, tulum. 2.Ağaç yayık.

5

Gramer : Tombul, şişman.

6

Gramer : Hayvanın sidiktorbası.

7

Gramer : 1.Yanak. 2.Şakak.

8

Gramer : Avurt (Ç. Çiftliği)

9

Gramer : Peynir, yağ, pekmez vb. yiyeceklerin konduğu hayvan derisinden yapılma kap, tulum

10

Türkçe, Özel Ad, Kişi Adı, Erkek : bk. tulum

Kaynak : YasinKa.Net/tuluk

amaç isminin anlamı aracı tanımı avurt nedir deri tanımı hayvan anlamı için ne demek içine nedir olarak tanımı patiska anlamı pekmez ne demek peynir nedir taşım tanımı taşıma anlamı tombul ne demek torba nedir tuluk gibi tanımı tuluk olmak anlamı tulukarmudu ne demek tulukmak nedir tuluktaş tanımı tulum anlamı yapılma anlamı yapmak ne demek yara nedir yayık tanımı yayla ne demek yeşilköy anlamı yiyecek ne demek yoğurt nedir

tuluk ne demek, tuluk nedir sorularına karşılık, Türkçe kökenli 5 harfli tuluk sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca erkek ismi olarak kullanılan tuluk isminin anlamına ve tuluk teknik teriminin Halk Dili, Gramer, Zanaat kategorilerindeki anlamlarına ve tuluk ile ilgili toplam 30 sözcük, teknik terim, birleşik kelime, isim, atasözü, deyim ve/veya kelime anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.