Kısaca Bilgi

levrek

levrek
1

Biyoloji : Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, levrekgiller (Percidae) familyasından, 120 cm kadar uzunlukta, 12 kg kadar ağırlığa ulaşabilen, vücudu ktenoyit pullarla kaplı, çeneleri ve damakları üzerinde kemik dişleri bulunan, yırtıcı, eti lezzetli, Türkiye sularında yaşayan bir tür.

2

Zooloji : (Morone labrax) Kemikli-balıklar (Teleostei) takımının hanigiller (Serranidae) familyasından bir balık türü. Uzunluğu 50-100 cm. Eti çok beğenilir. Atlantik Okyanusu, Akdeniz ve Karadenizde yaşar.

3

Rumca, Ad, Hayvan Bilimi : Levrekgillerden, eti beyaz, üzeri pullu iri bir balık (Labrax labrax).

Kaynak : YasinKa.Net/levrek

ağır ne demek akdeniz isminin anlamı altın firuze levrek ateş ağızlı alaca levrek balık nedir balıklar tanımı bayraklı alaca levrek beğenilir anlamı benekli levrek ne demek beş lekeli levrek beyaz tanımı cüce bantlı levrek cüce levrek nedir çizgili cüce levrek damak tanımı erguvani levrek familya anlamı göz lekeli levrek hanigiller ne demek iki noktalı alaca levrek kadar nedir kambur levrek tanımı kaplı anlamı kemik ne demek kemikli-balıklar kırmızı alaca levrek küçük levrek nedir lekeli alaca levrek levrekgiller tanımı lezzet anlamı lezzetli ne demek mavi levrek nedir mavi noktalı alaca levrek morone labrax tanımı noktalı alaca levrek okyanus anlamı parlak cüce levrek percidae anlamı pullu ne demek sarı bantlı levrek serranidae ne demek siyah bantlı alaca levrek takım nedir tavus renkli alaca levrek teleostei tanımı türkiye nedir uzun levrek anlamı uzunluk ne demek vücut nedir yaşa isminin anlamı yaşar tanımı yeşil ışıltılı levrek yeşil yüzgeçli alaca levrek yırtıcı tanımı zebra levrek anlamı

levrek ne demek, levrek nedir sorularına karşılık, Rumca kökenli 6 harfli levrek sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca levrek teknik teriminin Hayvan Bilimi, Biyoloji, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve levrek ile ilgili toplam 55 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.