Kısaca Bilgi

kertenkelemsigiller

kertenkelemsigiller
1

Biyoloji : İki yaşamlılar (Amphibia) sınıfının, ayaksızlar (Gymnophiona) takımından, bacaksız ve yılan biçiminde, tropik memeleketlerin ıslak topraklarında oyuklar içinde yaşayan türleri olan bir familya.

2

Zooloji : (Caeciliidae), (Lat. caecilia = bir tip kertenkele), Omurgalı hayvanlardan amfibyumlar (Amphibia) sınıfının ayaksızlar (Gymnophiona) takımına giren bir familyası. Bacaksız ve yılan biçiminde olup tropik memleketlerin ıslak topraklarında oyuklar açarak içinde yaşarlar. Kertenkelemsi (Caecilia gracilis) iyi bilinen türüdür.

Kaynak : YasinKa.Net/kertenkelemsigiller

nedir amfibyumlar tanımı amphibia anlamı ayak ne demek ayaksızlar nedir bacak tanımı bacaksız anlamı biçim ne demek bilinen nedir caecilia gracilis caeciliidae tanımı familya anlamı giren ne demek gymnophiona nedir hayvan tanımı içinde anlamı kertenkele ne demek memleket nedir olan tanımı omurga anlamı oyuk ne demek sınıf nedir takım tanımı toprak tanımı tropik anlamı yaşa ne demek yaşam nedir yılan tanımı

kertenkelemsigiller ne demek, kertenkelemsigiller nedir sorularına karşılık, 19 harfli kertenkelemsigiller sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca kertenkelemsigiller teknik teriminin Biyoloji, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve kertenkelemsigiller ile ilgili toplam 28 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.