Kısaca Bilgi

kertenkelemsi

kertenkelemsi
1

Biyoloji : Ayaksızlar (Gymnophiona) takımının, kertenkelemsigiller (Caecilidae) familyasından, gözleri körelmiş, Güney Amerika'da yaşayan bir tür.

2

Zooloji : (Caecilia gracilis): Ayaksızlar (Gymnophiona) takımının kertenkelemsigiller (Caeciliidae) familyasından bir amfibyum türü. Kurt biçimindedir. Gözleri körelmiştir. Güney Amerikada yaşar.

Kaynak : YasinKa.Net/kertenkelemsi

amerika nedir ayak tanımı biçim anlamı caecilia gracilis caecilidae ne demek caeciliidae nedir familya tanımı güney nedir gymnophiona anlamı kertenkele ne demek kertenkelemsigiller kurt nedir takım tanımı yaşa anlamı yaşar ne demek

kertenkelemsi ne demek, kertenkelemsi nedir sorularına karşılık, 13 harfli kertenkelemsi sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca kertenkelemsi teknik teriminin Biyoloji, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve kertenkelemsi ile ilgili toplam 15 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.