Kısaca Bilgi

hafif kertenkele

hafif kertenkele
1

Biyoloji : Kertenkeleler (Lacertilia) alt takımının, gerçek kertenkelegiller (Lacertidae) familyasından, Akdeniz Bölgesi memleketlerinde yaşayan bir tür.

2

Zooloji : (Lacerta laevis) : Kertenkeleler (Lacertilia) alt-takımının özkertenkelegiller (Lacertidae) familyasından bir sürüngen türü. Doğu Akdeniz bölgesi memleketlerinde yaşar.

Kaynak : YasinKa.Net/hafif kertenkele

akdeniz isminin anlamı bölge anlamı doğu tanımı familya ne demek gerçek anlamı gerçek kertenkelegiller hafif nedir kertenkele tanımı lacerta laevis anlamı lacertidae ne demek lacertilia nedir memleket tanımı sürüngen anlamı takım ne demek yaşa nedir yaşar tanımı

hafif kertenkele ne demek, hafif kertenkele nedir sorularına karşılık, 16 harfli hafif kertenkele sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca hafif kertenkele teknik teriminin Biyoloji, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve hafif kertenkele ile ilgili toplam 16 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.