Kısaca Bilgi

familya

familya
1

Biyoloji : Canlıların sınıflandırılmasında benzer cinslerin meydana getirdiği birlik anlamında kulandan bir terim. Canidae: Köpekgiller familyası gibi.

2

Su Ürünleri : Aile.

3

Zooloji : (Lat. familia = ev halkı) Canlıların sınıflandırılmasında kullanılan bir terim olup benzer cinslerin meydana getirdiği bir birlik anlatır.

4

İtalyanca, Ad : Aile

5

İtalyanca, Ad, Biyoloji : Birçok ortak özelliği sebebiyle bir araya getirilen cinslerin topluluğu, fasile: Karabuğdaygiller. İzmaritgiller. Gelincikgiller.

6

İtalyanca, Ad, Halk Dili : Karı, eş.

Kaynak : YasinKa.Net/familya

aile nedir alt familya tanımı anlam anlamı anlat ne demek benzer tanımı birçok nedir birlik tanımı canidae anlamı canlı ne demek cins nedir ev halkı tanımı fasile anlamı gelincikgiller ne demek getiri nedir gibi tanımı halk anlamı halkı ne demek izmaritgiller nedir karabuğdaygiller karı tanımı köpekgiller anlamı kula ne demek meydan nedir ortak anlamı sebebiyle tanımı sebep anlamı süper familya ne demek terim ne demek topluluk nedir üst familya tanımı

familya ne demek, familya nedir sorularına karşılık, İtalyanca kökenli 7 harfli familya sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca familya teknik teriminin Halk Dili, Biyoloji, Su Ürünleri, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve familya ile ilgili toplam 30 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.