Kısaca Bilgi

devinim

devinim
1

Felsefe : Yer değiştirme; bir noktanın uzaydaki bir durumdan başka bir duruma geçişi; zaman içinde durum değiştirme.

2

Felsefe : Olabilirlikten gerçekliğe geçiş. 3. Bir ruh durumundan başka bir ruh durumuna geçiş; bir düşünce sürecinin başlaması.

3

Felsefe : Tarihin akışı içinde var olan düzeni değiştirmeye zorlayan " toplumsal, tinsel vb. güçlerin baskısı.

4

Fiziksel Kimya : Nesnenin, tüm ya da kimi noktalarının zamana bağlı olarak yer değiştirmesi olayı.

5

Kimya : Her türlü değişimi gösteren özdeğin bir varlık biçimi.

6

Kimya : Ötelenme, dönme, titreşim gibi konum değiştirme.

7

Sinema : Bir film kuşağında sese karşı görüntü bölümünü belirtmekte kullanılan genel terim. TV. 2. Televizyon yayınında sese karşı görüntüyü belirtmekte kullanılan genel terim.

8

Sinema : S

9

Sinema : Dış dünyanın görüntülerini düzenli aralıklı resimler dizisi biçiminde film üzerine saptarken filmin alıcıda; böyle bir filmdeki resimler dizisini devinimli görüntülere çevirirken filmin göstericide aralı devinimi. 2. Dış dünyanın seslerini sürekli biçimde saptamak üzere filmin alıcıda; aynı seslerin okunması için filmin göstericide sürekli devinimi.

10

Toplum Bilimi : Toplumdaki nesne ve olayların temel özelliğini, varlık biçimini belirleyen toplumsal süreçlerin tümü.

11

Teknoloji : bk. devinme.

12

Ad : Devinme işi, hareket

13

Ad : Bir toplumdaki olayların ana özelliğini, varlık biçimini belirleyen toplumsal süreçlerin bütünü.

14

Ad, Felsefe : Bir ruh durumundan başka bir ruh durumuna geçiş.

15

Ad, Felsefe : Bir düşünce sürecinin başlaması, hareket.

16

Ad, Felsefe : Zaman içinde durum değiştirme.

17

Ad, Fizik : Durağan bir noktaya göre devinmekte olan bir nesnenin durumu, devim, hareket: Dünya'nın biri kendi, öteki Güneş çevresinde olmak üzere iki devinimi vardır.

Kaynak : YasinKa.Net/devinim

alıcı ne demek aralı nedir aralı devinim tanımı aralı devinim dişlisi aralı devinim düzeneği aralık anlamı aralıklı ne demek aynı nedir bağlı tanımı baskı anlamı başka ne demek başla nedir biçim tanımı biri anlamı bölüm ne demek böyle nedir brown devinim süreci bütün tanımı değiş anlamı değişim ne demek değiştirme nedir devim tanımı devinim evresi anlamı devinim yollan ne demek devinim: nedir devinimbilim tanımı devinimde uyuşum devinimli anlamı devinimli bakımlık devinimli büklüm devinimli örtü ne demek devinimli örtülü film devinimli sayışım devinimsel akmazlık devinimsiz nedir devinimsiz bakımlık devinimsiz kafalı teker devinimsiz örtülü film devinimsiz örtülü görüntü devinme tanımı dizi anlamı dönemsel devinim dönme ne demek durağan nedir duraksız devinim durmaz devinim tanımı durum anlamı dünya ne demek düşey devinim nedir düşünce tanımı düşüncül devinim görüşü düz devinim anlamı düzen ne demek düzenli nedir eksensel devinim elektriksel devinim olayları elektriksel devinim potansiyeli film tanımı geçiş anlamı genel ne demek genel terim nedir gerçek anlamı gibi tanımı göre anlamı görüntü ne demek görünüşte devinim gösteren nedir gösteri tanımı güneş ne demek günlük devinim anlamı hareket ne demek hızlandırılmış devinim hızlandırılmış devinim sineması hızlı düz devinim hızlı tersine devinim için nedir içinde tanımı istençli devinim ivmeli devinim anlamı karşı ne demek karşıt devinim nedir kendi tanımı kimi anlamı konum ne demek kuşak nedir nesne tanımı newton devinim yasaları nokta anlamı olan ne demek olarak nedir olay tanımı olmak anlamı öz devinim ne demek rasgele devinim saptamak nedir süreç tanımı sürekli anlamı sürekli devinim sürekli devinim biçmesi sür-git devinim sürülen devinim tek resimli devinim televizyon ne demek temel nedir terim isminin anlamı ters devinim algısı tersine devinim tinsel nedir titreşim tanımı toplum anlamı toplumsal ne demek toplumsal devinim tümü nedir türlü tanımı uyumcul devinim uzay tanımı varlık anlamı yalın uyumcul devinim yavaşlatılmış devinim yavaşlatılmış devinim sineması yayın anlamı yıllık devinim ne demek yörüngesel devinim zaman ne demek zorla nedir zorla devinim tanımı

devinim ne demek, devinim nedir sorularına karşılık, 7 harfli devinim sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca devinim teknik teriminin Felsefe, Kimya, Sinema, Toplum Bilimi, Fizik, Teknoloji, Fiziksel Kimya kategorilerindeki anlamlarına ve devinim ile ilgili toplam 126 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.