Kısaca Bilgi

boncuklu kertenkele

boncuklu kertenkele
1

Biyoloji : Pullu sürüngenler (Squamata) takımının, boncuklu kertenkelegiller (Helodermatidae) familyasından, 60 cm kadar uzunlukta, alt çenede zehir bezleri bulunan, ısırınca yarım saatte insanı öldürebilen, kara ve turuncu renkli, Arizona ve Yeni Meksika'da yaşayan bir sürüngen türü.

2

Zooloji : (Heloderma suspectum): Pullu-sürüngenler (Squamata) takımının boncuklu-kertenkelegiller (Helodermatidae) familyasından bir sürüngen türü. Uzunluğu 60 cm. Alt-çenede bulunan zehir bezleri oluklu zehir dişlerine açılır. Isırınca yarım saatte insanı öldürebilir. Kara ve turuncu renklidir. Arizona ve Yeni Meksikada yaşar.

Kaynak : YasinKa.Net/boncuklu kertenkele

nedir açılır tanımı boncuk anlamı boncuklu ne demek boncuklu kertenkelegiller boncuklu-kertenkelegiller familya nedir heloderma suspectum helodermatidae tanımı insan anlamı kadar ne demek kara isminin anlamı kertenkele nedir oluk tanımı oluklu tanımı pullu anlamı pullu-sürüngenler renk anlamı renkli ne demek saat nedir squamata tanımı sürüngen anlamı sürüngenler ne demek takım nedir turuncu tanımı uzunluk anlamı yarım ne demek yaşa nedir yaşar tanımı yeni anlamı zehir ne demek

boncuklu kertenkele ne demek, boncuklu kertenkele nedir sorularına karşılık, 19 harfli boncuklu kertenkele sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca boncuklu kertenkele teknik teriminin Biyoloji, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve boncuklu kertenkele ile ilgili toplam 31 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.